Website Last updated on Wed 29/05/2024 12:55 AM (GMT +01:00)

  
Timezone =

Football

Wednesday, 29th May

Japanese J1 League - Week 9
Yokohama F-Marinos v Kashiwa Reysol
ST: 11:00
South Korean K-League - Week 15
Incheon United v Ulsan Horang-i
ST: 11:30
Scottish League Cup - Group Stage Draw
- Scottish League Cup Draw -
ST: 13:00
Kazakhstan Cup - Semi Final (1st Leg)
Tobol v Atyrau
ST: 14:00
Polish 2. Liga - Promotion Play-Off Semi Final
Kalisz v Polonia Bytom
ST: 15:00
Russian Premier League - Play In/Out Finals (1st Leg)
Ural v Akron
ST: 15:00
Russian Premier League - Play In/Out Finals (1st Leg)
Nizhnyi Novgorod v Arsenal Tula
ST: 17:15
Polish 2. Liga - Promotion Play-Off Semi Final
Stal Stalowa Wola v Chojniczanka Chojnice
ST: 17:45
German Regionalliga: Play-Offs - Promotion Play-Off (1st Leg)
Würzburger Kickers v Hannover 96 II
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 18
Brann v Kristiansund
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 19
Bodø/Glimt v Sandefjord
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 18
Tromsø v Fredrikstad
ST: 18:00
Swedish Allsvenskan - Week 17
Mjällby AIF v BK Häcken
ST: 18:00

Thursday, 30th May

Major League Soccer (MLS) - Week 22
Philadelphia Union v Toronto FC
ST: 00:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
New York Red Bulls v Charlotte
ST: 00:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
CF Montréal v DC United
ST: 00:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
Inter Miami v Atlanta United
ST: 00:30
Major League Soccer (MLS) - Week 21
Cincinnati v Nashville SC
ST: 00:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
Sporting Kansas City v Vancouver Whitecaps
ST: 01:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
Houston Dynamo v Colorado Rapids
ST: 01:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
Chicago Fire v Orlando City
ST: 01:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
Austin v Portland Timbers
ST: 01:30
Major League Soccer (MLS) - Week 23
Seattle Sounders v Real Salt Lake
ST: 03:30
Major League Soccer (MLS) - Week 22
L.A. Galaxy v Dallas
ST: 03:30
Major League Soccer (MLS) - Week 23
Los Angeles FC v Minnesota United
ST: 03:45
Polish 1. Liga - Promotion Play-Off Semi Final
Motor Lublin v Górnik Leczna
ST: 16:30
Bulgarian First League - Play In/Out FINAL
Botev Vratsa v Marek Dupnitsa
ST: 17:00
Türkiye 1. Lig - Promotion Play-Off FINAL
Sakaryaspor v Bodrumspor
ST: 18:00
Icelandic Úrvalsdeild - Week 14
Valur Reykjavík v Stjarnan
ST: 19:00
French Ligue 1 - Promotion Play In/Off (1st Leg)
St Etienne v Metz
ST: 19:30
Italian Serie BKT - Promotion Play-Off FINAL (1st Leg)
Cremonese v Venezia
ST: 19:30
Montenegrin Cup - FINAL
Buducnost v Jezero
ST: 19:30
Polish 1. Liga - Promotion Play-Off Semi Final
ARKA Gdynia v Odra Opole
ST: 19:30
Icelandic Úrvalsdeild - Week 14
Breidablik v Víkingur Reykjavík
ST: 21:15

Friday, 31st May

Japanese J1 League - Week 17
Sagan Tosu v FC Tokyo
ST: 11:00
Finnish Veikkausliiga - Week 9
SJK Seinäjoki v IFK Mariehamn
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 9
Ilves Tampere v KuPS Kuopio
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 9
Inter Turku v FC Haka
ST: 16:00
Bulgarian First League - Conference League Play-Off FINAL
CSKA Sofia
ST: 17:00
Czech First League - Conference League Play-Off
Mladá Boleslav v Hradec Králové
ST: 17:00
Danish 2. Division - Promotion Round 8
Aarhus Fremad v Middelfart
ST: 17:00
Danish Superliga - Conference League Play-Off FINAL
FC Copenhagen v Randers
ST: 18:00
Finnish Veikkausliiga - Week 9
AC Oulu v HJK Helsinki
ST: 18:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Lyn Oslo v Mjøndalen
ST: 18:00
Saudi King's Cup - FINAL
Al Hilal v Al Nassr
ST: 19:00
Swiss Super League - Play In/Out FINAL (2nd Leg) [1-1]
Thun v Grasshoppers
ST: 19:30
Irish First Division - Week 18
U.C.D. v Bray Wanderers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 18
Treaty United v Longford Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 18
Finn Harps v Wexford Youths
ST: 19:45
Irish First Division - Week 18
Cobh Ramblers v Kerry
ST: 19:45
Irish First Division - Week 18
Athlone Town v Cork City
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 18
Waterford v Bohemians
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 18
Dundalk v Derry City
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 18
Drogheda United v Shamrock Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 18
St Patrick's Athletic v Galway United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 18
Shelbourne v Sligo Rovers
ST: 19:45
Icelandic Úrvalsdeild - Week 9
FH Hafnarfjördur v Fram Reykjavík
ST: 20:15

Saturday, 1st June

Kazakhstan Premier League - Week 10
Astana v Aksu
ST: 01:00
Japanese J1 League - Week 17
Sanfrecce Hiroshima v Jubilo Iwata
ST: 06:00
Japanese J2 League - Week 18
Oita Trinita v Tokushima Vortis
ST: 06:00
Japanese J2 League - Week 18
Fujieda MYFC v Ventforet Kofu
ST: 06:00
Japanese J1 League - Week 17
Shonan Bellmare v Gamba Osaka
ST: 07:00
Japanese J1 League - Week 17
Machida Zelvia v Albirex Niigata
ST: 07:00
Japanese J1 League - Week 17
Kashima Antlers v Yokohama F-Marinos
ST: 07:00
Japanese J1 League - Week 17
Urawa Red Diamonds v Vissel Kobe
ST: 08:00
South Korean K-League - Week 16
Ulsan Horang-i v Jeonbuk Motors
ST: 08:30
Japanese J2 League - Week 18
Yokohama FC v Ehime
ST: 10:00
Japanese J2 League - Week 18
JEF United Chiba v Fagiano Okayama
ST: 10:00
Japanese J1 League - Week 17
Kyoto Sanga v Cerezo Osaka
ST: 11:00
Swedish Superettan - Week 11
Degerfor v Utsikten
ST: 12:00
Russian Premier League - Play In/Out Finals (2nd Leg)
Akron v Ural
ST: 13:00
Georgian Erovnuli Liga - Week 18
Samtredia v Dinamo Batumi
ST: 13:30
Danish 1. Division - Relegation Round - 10
Næstved v Helsingør
ST: 14:00
Danish 1. Division - Relegation Round - 10
B 93 v Hillerød
ST: 14:00
Danish 1. Division - Relegation Round - 10
Horsens v HB Køge
ST: 14:00
South African Nedbank Cup - FINAL
Mamelodi Sundowns v Orlando Pirates
ST: 14:00
Swedish Allsvenskan - Week 12
Brommapojkarna v Malmö
ST: 14:00
Swedish Allsvenskan - Week 12
IFK Gotenberg v Elfsborg
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 11
Ostersund v Sandviken
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 11
Brage v Oster
ST: 14:00
Kazakhstan Premier League - Week 10
Tobol v FK Kaisar
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Ranheim v Vålerenga
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Moss v Aalesund
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Levanger v Start
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Sogndal v Stabæk
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Egersund v Raufoss
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Åsane v Sandnes Ulf
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 11
Kongsvinger v Bryne
ST: 15:00
Portuguese Taça Revelação U-23 - FINAL (2nd Leg)
Estoril U-23 v Sporting Braga U-23
ST: 15:00
Belarus Premier League - Week 11
Dinamo Minsk v Arsenal Dzyarzhynsk
ST: 16:00
Russian Premier League - Play In/Out Finals (2nd Leg)
Arsenal Tula v Nizhnyi Novgorod
ST: 16:00
Croatian Prva NL - Week 33
Bijelo Brdo v Dugopolje
ST: 16:30
Croatian Prva NL - Week 33
Orijent v Jarun
ST: 16:30
Georgian Erovnuli Liga - Week 18
Iberia 1999 v Samgurali
ST: 16:30
Swedish Allsvenskan - Week 12
Sirius v IFK Norrköping
ST: 16:30
Swedish Allsvenskan - Week 12
Halmstad v GAIS
ST: 16:30
German Cup (DFB-Pokal) - Round 1 Draw
- German Cup Draw -
ST: 17:00
Kazakhstan Premier League - Week 10
Ordabasy v Zhetysu
ST: 17:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
HamKam v Brann
ST: 17:00
Georgian Erovnuli Liga - Week 18
Dinamo Tbilisi v Gagra
ST: 17:30
Belarus Premier League - Week 11
Neman Grodno v Dinamo Brest
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 11
Landskrona v Trelleborg
ST: 18:00
Georgian Erovnuli Liga - Week 18
Torpedo Kutaisi v Telavi
ST: 18:30
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Progreso v Cerro Largo
ST: 19:00
Brazilian Série A - Week 7
Grêmio v Bragantino
ST: 20:00
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Wanderers v Rampla Juniors
ST: 21:30
Argentinean Primera División - Round - 4
Racing Club v Deportivo Riestra
ST: 22:00
Brazilian Série A - Week 7
Fluminense v Juventude
ST: 22:30
Brazilian Série A - Week 7
Cuiabá v Internacional
ST: 22:30

Sunday, 2nd June

Argentinean Primera División - Round - 4
Belgrano v Argentinos Jnrs
ST: 00:15
Argentinean Primera División - Round - 4
Vélez Sarsfield v Atlético Tucumán
ST: 00:15
Japanese J2 League - Week 18
Iwaki v Vegalta Sendai
ST: 05:00
Japanese J1 League - Week 17
Tokyo Verdy v Consadole Sapporo
ST: 05:05
Japanese J2 League - Week 18
Kagoshima United v Blaublitz Akita
ST: 06:00
Japanese J2 League - Week 18
Renofa Yamaguchi v Shimizu S-Pulse
ST: 06:00
Japanese J2 League - Week 18
ThespaKusatsu Gunma v Montedio Yamagata
ST: 06:00
Japanese J2 League - Week 18
Mito Hollyhock v V-Varen Nagasaki
ST: 06:00
South Korean K-League - Week 16
Jeju United v Gangwon
ST: 08:30
Japanese J1 League - Week 17
Kawasaki Frontale v Nagoya Grampus
ST: 09:00
Japanese J2 League - Week 18
Tochigi v Roasso Kumamoto
ST: 09:00
Japanese J1 League - Week 17
Kashiwa Reysol v Avispa Fukuoka
ST: 11:00
Portuguese Campeonato Nacional Feminino - Play In/Out FINAL (2nd Leg) [1-6]
Vitória Guimarães v Famalicão
ST: 11:00
South Korean K-League - Week 16
FC Seoul v Gwangju
ST: 11:00
German 1. Bundesliga - U19 - FINAL
Borussia Dortmund v Hoffenheim
ST: 12:00
Swedish Superettan - Week 11
Orebro v Oddevold
ST: 12:00
Belgian 1A Pro League - Conference League Play-Off FINAL
Racing Genk v AA Gent
ST: 12:30
German Regionalliga: Play-Offs - Promotion Play-Off (2nd Leg)
Hannover 96 II v Würzburger Kickers
ST: 12:30
Kazakhstan Premier League - Week 10
Kyzyl-Zhar v Yelimay Semey
ST: 13:00
Swedish Allsvenskan - Week 12
Djurgården v Hammarby
ST: 13:00
Swedish Allsvenskan - Week 12
Kalmar v Västerås SK
ST: 13:00
Swiss Cup (Schweizer Pokal) - FINAL
Servette v Lugano
ST: 13:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
Molde v Viking
ST: 13:30
Danish 1. Division - Promotion Round - 10
SønderjyskE v Kolding
ST: 14:00
Danish 1. Division - Promotion Round - 10
Fredericia v Hobro
ST: 14:00
Danish 1. Division - Promotion Round - 10
AaB Aalborg v Vendsyssel
ST: 14:00
Finnish Veikkausliiga - Week 9
Gnistan v FC Lahti
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 11
GIF Sundsvall v Helsingborg
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 11
Orgryte v Gefle
ST: 14:00
Uruguay Primera División - Apertura - 15
River Plate v Racing Club
ST: 14:00
Kazakhstan Premier League - Week 10
Kairat Almaty v Shakhtyor Karagandy
ST: 15:00
Kazakhstan Premier League - Week 10
Arys v Aktobe
ST: 15:00
Spanish La Liga 2 - Week 42
Andorra v Racing Ferrol
ST: 15:15
Spanish La Liga 2 - Week 42
Huesca v Levante
ST: 15:15
Spanish La Liga 2 - Week 42
Alcorcón v Burgos
ST: 15:15
Swedish Allsvenskan - Week 12
IFK Värnamo v Mjällby AIF
ST: 15:30
Swedish Allsvenskan - Week 12
BK Häcken v AIK Stockholm
ST: 15:30
French Ligue 1 - Promotion Play In/Off (2nd Leg)
Metz v St Etienne
ST: 16:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
Tromsø v Lillestrøm
ST: 16:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
Kristiansund v Sarpsborg 08
ST: 16:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
KFUM Oslo v Sandefjord
ST: 16:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
Haugesund v Bodø/Glimt
ST: 16:00
Norwegian Eliteserien - Week 11
Strømsgodset v Odd
ST: 16:00
Russian Cup (Kubok Rossii) - FINAL
Baltika v Zenit St Petersburg
ST: 16:00
Swedish Superettan - Week 11
Varberg v Skövde AIK
ST: 16:00
Croatian Prva NL - Week 33
Zrinski Jurjevac v Sibenik
ST: 16:30
Finnish Veikkausliiga - Week 9
Ekenäs IF v VPS Vaasa
ST: 16:30
Dutch Eredivisie - Play In/Out 3rd Round (2nd Leg)
Excelsior v NAC Breda
ST: 17:00
Georgian Erovnuli Liga - Week 18
Dila Gori v Kolkheti Poti
ST: 17:00
Italian Serie A - Week 29
Atalanta v Fiorentina
ST: 17:00
Kazakhstan Premier League - Week 10
Zhenys v Atyrau
ST: 17:00
Portuguese Liga 2 - Play In/Out FINAL (2nd Leg) [0-1]
Feirense v Lusitânia Lourosa
ST: 17:00
Spanish La Liga 2 - Week 42
Espanyol v Cartagena
ST: 17:30
Spanish La Liga 2 - Week 42
Villarreal II v Racing Santander
ST: 17:30
Spanish La Liga 2 - Week 42
Leganés v Elche
ST: 17:30
Spanish La Liga 2 - Week 42
Tenerife v Real Valladolid
ST: 17:30
Spanish La Liga 2 - Week 42
Mirandés v Amorebieta
ST: 17:30
Spanish La Liga 2 - Week 42
Eldense v Sporting Gijón
ST: 17:30
Spanish La Liga 2 - Week 42
Eibar v Real Oviedo
ST: 17:30
Norwegian Eliteserien - Week 11
Rosenborg v Fredrikstad
ST: 18:15
Argentinean Primera División - Round - 4
Platense v Boca Juniors
ST: 18:30
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Fénix v Peñarol
ST: 19:00
Italian Serie BKT - Promotion Play-Off FINAL (2nd Leg)
Venezia v Cremonese
ST: 19:30
Portuguese A Liga - Play In/Out FINAL (2nd Leg) [2-1]
AVS Futebol v Portimonense
ST: 19:45
Brazilian Série A - Week 7
Vasco da Gama v Flamengo
ST: 20:00
Brazilian Série A - Week 7
Atlético Mineiro v Bahia
ST: 20:00
Italian Serie C Divisional Play-Offs - Promotion Semi Final (2nd Leg)
Benevento v Carrarese
ST: 20:00
Italian Serie C Divisional Play-Offs - Promotion Semi Final (2nd Leg)
Vicenza v Avellino
ST: 20:00
Spanish La Liga 2 - Week 42
Real Zaragoza v Albacete
ST: 20:00
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Defensor Sporting v Miramar
ST: 21:30
Argentinean Primera División - Round - 4
Rosario Central v Lanús
ST: 22:00
Argentinean Primera División - Round - 4
Central Córdoba v Talleres Córdoba
ST: 22:00
Brazilian Série A - Week 7
São Paulo v Cruzeiro
ST: 22:30
Brazilian Série A - Week 7
Fortaleza v Atlético Paranaense
ST: 22:30

Monday, 3rd June

Argentinean Primera División - Round - 4
River Plate v Tigre
ST: 00:15
Argentinean Primera División - Round - 4
Instituto Córdoba v Gimnasia La Plata
ST: 00:15
Irish First Division - Week 19
Wexford Youths v Longford Town
ST: 15:00
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Liverpool v Cerro
ST: 16:30
Irish First Division - Week 19
Kerry v Treaty United
ST: 17:00
Irish First Division - Week 19
Finn Harps v Athlone Town
ST: 17:00
Irish First Division - Week 19
Cork City v U.C.D.
ST: 17:00
Irish First Division - Week 19
Bray Wanderers v Cobh Ramblers
ST: 17:00
Irish Premier Division - Week 19
Sligo Rovers v Drogheda United
ST: 17:00
Irish Premier Division - Week 19
Galway United v Shamrock Rovers
ST: 17:00
Irish Premier Division - Week 19
Bohemians v Shelbourne
ST: 17:15
Irish Premier Division - Week 19
St Patrick's Athletic v Dundalk
ST: 17:15
Irish Premier Division - Week 19
Derry City v Waterford
ST: 18:00
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Danubio v Deportivo Maldonado
ST: 19:00
Argentinean Primera División - Round - 4
San Lorenzo v Sarmiento
ST: 23:00

Tuesday, 4th June

Argentinean Primera División - Round - 4
Estudiantes LP v Godoy Cruz
ST: 01:15
Argentinean Primera División - Round - 4
Defensa y Justicia v Independiente
ST: 01:15
Argentinean Primera División - Round - 4
Barracas Central v Huracán
ST: 19:30
Uruguay Primera División - Apertura - 15
Boston River v Nacional Montevideo
ST: 23:00

Wednesday, 5th June

Argentinean Primera División - Round - 4
Independiente RM v Unión Santa Fe
ST: 00:00
Argentinean Primera División - Round - 4
Banfield v Newell's Old Boys
ST: 00:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 2
Egersund v Åsane
ST: 16:00

Thursday, 6th June

Swedish Damallsvenskan - Week 9
Orebro v Brommapojkarna
ST: 14:00

Friday, 7th June

Finnish Veikkausliiga - Week 10
FC Haka v IFK Mariehamn
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 10
FC Lahti v Inter Turku
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 10
VPS Vaasa v Ilves Tampere
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 10
HJK Helsinki v SJK Seinäjoki
ST: 18:00
Irish First Division - Week 20
U.C.D. v Kerry
ST: 19:45
Irish First Division - Week 20
Treaty United v Bray Wanderers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 20
Cobh Ramblers v Finn Harps
ST: 19:45
Irish First Division - Week 20
Athlone Town v Wexford Youths
ST: 19:45
Irish First Division - Week 11
Cork City v Longford Town
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 20
Waterford v Sligo Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 20
Drogheda United v St Patrick's Athletic
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 20
Derry City v Galway United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 20
Shelbourne v Dundalk
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 20
Shamrock Rovers v Bohemians
ST: 20:00

Saturday, 8th June

Danish Kvindeliga - Championship Round - 9
AGF Århus v HB Køge
ST: 12:00
Danish Kvindeliga - Championship Round - 9
Fortuna Hjørring v Brøndby
ST: 14:00
Norwegian Toppserien (W) - Week 11
Rosenborg v Kolbotn
ST: 14:00
Norwegian Toppserien (W) - Week 11
Åsane v Avaldsnes
ST: 14:00
Norwegian Toppserien (W) - Week 11
Røa IL v Stabæk
ST: 14:00
Norwegian Toppserien (W) - Week 11
Lyn Oslo v Vålerenga
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 9
Djurgården v AIK Stockholm
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 9
Hammarby v Växjö
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 9
Trelleborg v Linköping
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 9
Rosengård v IFK Norrköping
ST: 14:00
Finnish Veikkausliiga - Week 10
Ekenäs IF v Gnistan
ST: 15:00
Finnish Veikkausliiga - Week 10
KuPS Kuopio v AC Oulu
ST: 15:00
Irish Womens Premier Division - Week 9
Bohemians v Shamrock Rovers
ST: 15:00
Irish Womens Premier Division - Week 9
DLR Waves v Sligo Rovers
ST: 15:00
Norwegian Toppserien (W) - Week 11
Brann v Lillestrøm
ST: 15:45
Irish Womens Premier Division - Week 9
Treaty United v Shelbourne
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 9
Galway United v Wexford Youths
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 9
Cork City v Athlone Town
ST: 17:00
National Womens Soccer League (NWSL) - Week 8
NJ/NY Gotham v Angel City
ST: 17:30

Sunday, 9th June

National Womens Soccer League (NWSL) - Week 9
Chicago Red Stars v Bay WFC
ST: 00:30
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Costa Adeje Tenerife v Eibar
ST: 11:00
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Madrid CFF v Real Sociedad
ST: 11:00
Danish Kvindeliga - Championship Round - 9
Nordsjælland v Kolding
ST: 12:00
Swedish Damallsvenskan - Week 9
Piteå v Vittsjö
ST: 13:00
Danish 2. Division - Promotion Round 9
Nykøbing v Middelfart
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 9
Kristianstad v BK Häcken
ST: 14:00
Portuguese Campeonato Nacional Feminino - Play In/Out FINAL (2nd Leg) [1-1]
Amora v Vilaverdense
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Bryne v Åsane
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Aalesund v Kongsvinger
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Start v Lyn Oslo
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Stabæk v Sandnes Ulf
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Sogndal v Egersund
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Raufoss v Levanger
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Mjøndalen v Ranheim
ST: 16:00
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Real Madrid v Athletic Bilbao
ST: 17:30
Norwegian 1. Divisjon - Week 12
Vålerenga v Moss
ST: 18:00
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Villarreal v Sporting Huelva
ST: 19:30
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Barcelona v Real Betis
ST: 19:30
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Sevilla v Atlético Madrid
ST: 19:30
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Granada v Levante
ST: 19:30
Spanish Liga F Femenino - Week 29
Levante Las Planas v Valencia
ST: 19:30

Wednesday, 12th June

Finnish Veikkausliiga - Week 11
AC Oulu v FC Lahti
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 11
SJK Seinäjoki v Ekenäs IF
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 11
KuPS Kuopio v FC Haka
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 11
Inter Turku v Ilves Tampere
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 11
IFK Mariehamn v VPS Vaasa
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 11
Gnistan v HJK Helsinki
ST: 17:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 4
Stabæk v Mjøndalen
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 10
Brommapojkarna v AIK Stockholm
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 10
Orebro v Trelleborg
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 10
Växjö v Rosengård
ST: 18:00
Argentinean Primera División - Round - 5
Godoy Cruz v Rosario Central
ST: 23:00
Argentinean Primera División - Round - 5
Argentinos Jnrs v Central Córdoba
ST: 23:00

Thursday, 13th June

Argentinean Primera División - Round - 5
Independiente v Banfield
ST: 01:15
Argentinean Primera División - Round - 5
Gimnasia La Plata v Barracas Central
ST: 01:15
Swedish Damallsvenskan - Week 10
Linköping v Piteå
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 10
BK Häcken v Djurgården
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 10
Vittsjö v Hammarby
ST: 18:00
Argentinean Primera División - Round - 5
Deportivo Riestra v River Plate
ST: 19:30
Irish First Division - Week 21
Wexford Youths v Treaty United
ST: 19:45
Irish First Division - Week 21
Kerry v Longford Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 21
Finn Harps v U.C.D.
ST: 19:45
Irish First Division - Week 21
Cork City v Cobh Ramblers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 21
Bray Wanderers v Athlone Town
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 21
Galway United v Drogheda United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 21
Dundalk v Sligo Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 21
St Patrick's Athletic v Shamrock Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 21
Bohemians v Derry City
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 21
Waterford v Shelbourne
ST: 19:45
Argentinean Primera División - Round - 5
Sarmiento v Estudiantes LP
ST: 23:00
Argentinean Primera División - Round - 5
Tigre v Belgrano
ST: 23:00

Friday, 14th June

Argentinean Primera División - Round - 5
Newell's Old Boys v Instituto Córdoba
ST: 01:15
Argentinean Primera División - Round - 5
Lanús v Racing Club
ST: 01:15
Swedish Superettan - Week 12
Orgryte v GIF Sundsvall
ST: 18:00
Argentinean Primera División - Round - 5
Talleres Córdoba v Platense
ST: 23:00

Saturday, 15th June

Argentinean Primera División - Round - 5
Boca Juniors v Vélez Sarsfield
ST: 01:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
Aksu v Kyzyl-Zhar
ST: 01:00
Danish 2. Division - Promotion Round 10
Aarhus Fremad v Roskilde
ST: 13:00
Danish Kvindeliga - Championship Round - 10
Brøndby v Nordsjælland
ST: 13:00
Danish Kvindeliga - Championship Round - 10
Kolding v AGF Århus
ST: 13:00
Danish Kvindeliga - Championship Round - 10
HB Køge v Fortuna Hjørring
ST: 13:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
Shakhtyor Karagandy v Atyrau
ST: 13:00
Irish Womens Premier Division - Week 10
Shelbourne v Galway United
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 12
Utsikten v Varberg
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 12
Skövde AIK v Degerfor
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 12
Gefle v Landskrona
ST: 14:00
Irish Womens Premier Division - Week 10
Bohemians v Peamount United
ST: 15:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
Tobol v Kairat Almaty
ST: 15:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
FK Kaisar v Arys
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 10
Wexford Youths v DLR Waves
ST: 18:00
Irish Womens Premier Division - Week 10
Sligo Rovers v Shamrock Rovers
ST: 19:00
Irish Womens Premier Division - Week 10
Athlone Town v Treaty United
ST: 19:30
Argentinean Primera División - Round - 5
Unión Santa Fe v San Lorenzo
ST: 20:00
Argentinean Primera División - Round - 5
Huracán v Independiente RM
ST: 22:00

Sunday, 16th June

Argentinean Primera División - Round - 5
Atlético Tucumán v Defensa y Justicia
ST: 00:00
Swedish Damallsvenskan - Week 11
AIK Stockholm v Växjö
ST: 12:00
Swedish Damallsvenskan - Week 11
Brommapojkarna v Rosengård
ST: 12:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
Yelimay Semey v Aktobe
ST: 13:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Ranheim v Raufoss
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Egersund v Vålerenga
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Start v Stabæk
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Moss v Bryne
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Levanger v Aalesund
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Sandnes Ulf v Mjøndalen
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Lyn Oslo v Sogndal
ST: 14:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 13
Kongsvinger v Åsane
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 11
Djurgården v Kristianstad
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 11
Hammarby v Trelleborg
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 11
Linköping v Orebro
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 11
IFK Norrköping v Piteå
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 12
Oster v Ostersund
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 12
Helsingborg v Orebro
ST: 14:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
Astana v Ordabasy
ST: 15:00
Swedish Superettan - Week 12
Sandviken v Oddevold
ST: 16:00
Kazakhstan Premier League - Week 11
Zhetysu v Zhenys
ST: 17:00

Monday, 17th June

Swedish Damallsvenskan - Week 11
BK Häcken v Vittsjö
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 12
Trelleborg v Brage
ST: 18:00

Wednesday, 19th June

Finnish Veikkausliiga - Week 12
HJK Helsinki v KuPS Kuopio
ST: 19:00
Finnish Veikkausliiga - Week 12
Ekenäs IF v IFK Mariehamn
ST: 19:00
Finnish Veikkausliiga - Week 12
Ilves Tampere v SJK Seinäjoki
ST: 19:00
Finnish Veikkausliiga - Week 12
VPS Vaasa v AC Oulu
ST: 19:00
Finnish Veikkausliiga - Week 12
FC Haka v Inter Turku
ST: 19:00
Finnish Veikkausliiga - Week 12
FC Lahti v Gnistan
ST: 19:00

Thursday, 20th June

Swedish Damallsvenskan - Week 12
Trelleborg v BK Häcken
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 12
Rosengård v Orebro
ST: 18:00

Saturday, 22nd June

Kazakhstan Premier League - Week 12
Kairat Almaty v Aksu
ST: 01:00
Kazakhstan Premier League - Week 12
Zhetysu v FK Kaisar
ST: 15:00

Sunday, 23rd June

Kazakhstan Premier League - Week 12
Zhenys v Ordabasy
ST: 13:00
Kazakhstan Premier League - Week 12
Kyzyl-Zhar v Astana
ST: 13:00
Swedish Damallsvenskan - Week 12
Piteå v Djurgården
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 12
AIK Stockholm v Hammarby
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 12
Vittsjö v Växjö
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 12
Kristianstad v Linköping
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 13
Oddevold v Degerfor
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 13
Ostersund v Utsikten
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 13
Brage v GIF Sundsvall
ST: 14:00
Kazakhstan Premier League - Week 12
Atyrau v Tobol
ST: 15:00
Kazakhstan Premier League - Week 12
Aktobe v Shakhtyor Karagandy
ST: 15:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Aalesund v Ranheim
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Sogndal v Kongsvinger
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Mjøndalen v Egersund
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Bryne v Lyn Oslo
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Åsane v Moss
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Vålerenga v Sandnes Ulf
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Stabæk v Levanger
ST: 16:00
Norwegian 1. Divisjon - Week 14
Raufoss v Start
ST: 16:00
Swedish Superettan - Week 13
Varberg v Gefle
ST: 16:00
Swedish Superettan - Week 13
Skövde AIK v Sandviken
ST: 16:00
Kazakhstan Premier League - Week 12
Arys v Yelimay Semey
ST: 17:00

Monday, 24th June

Swedish Damallsvenskan - Week 12
IFK Norrköping v Brommapojkarna
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 13
Oster v Helsingborg
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 13
Orebro v Trelleborg
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 13
Landskrona v Orgryte
ST: 18:00

Wednesday, 26th June

Swedish Damallsvenskan - Week 13
Orebro v BK Häcken
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 13
Trelleborg v Rosengård
ST: 18:00

Thursday, 27th June

Norwegian Eliteserien - Week 12
Sandefjord v HamKam
ST: 18:00
Swedish Damallsvenskan - Week 13
Piteå v AIK Stockholm
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 12
Lillestrøm v KFUM Oslo
ST: 20:15

Friday, 28th June

Finnish Veikkausliiga - Week 13
Inter Turku v VPS Vaasa
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 13
AC Oulu v KuPS Kuopio
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 12
Odd v Kristiansund
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 12
Sarpsborg 08 v Bodø/Glimt
ST: 18:00
Norwegian Eliteserien - Week 12
Brann v Strømsgodset
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 14
Brage v Gefle
ST: 18:00
Swedish Superettan - Week 14
Helsingborg v Varberg
ST: 18:00
Irish First Division - Week 22
Longford Town v Finn Harps
ST: 19:45
Irish First Division - Week 22
Kerry v Wexford Youths
ST: 19:45
Irish First Division - Week 22
Cork City v Bray Wanderers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 22
Cobh Ramblers v U.C.D.
ST: 19:45
Irish First Division - Week 22
Athlone Town v Treaty United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 22
Sligo Rovers v Shamrock Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 22
Shelbourne v Galway United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 22
St Patrick's Athletic v Bohemians
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 22
Dundalk v Waterford
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 22
Derry City v Drogheda United
ST: 19:45
Norwegian Eliteserien - Week 12
Tromsø v Molde
ST: 20:15

Saturday, 29th June

Kazakhstan Premier League - Week 13
Zhenys v Aksu
ST: 01:00
Finnish Veikkausliiga - Week 13
SJK Seinäjoki v FC Haka
ST: 10:00
Kazakhstan Premier League - Week 13
Kyzyl-Zhar v Shakhtyor Karagandy
ST: 13:00
Swedish Damallsvenskan - Week 14
IFK Norrköping v Hammarby
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 14
Degerfor v Sandviken
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 14
GIF Sundsvall v Orebro
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 14
Utsikten v Oddevold
ST: 14:00
Kazakhstan Premier League - Week 13
Astana v Kairat Almaty
ST: 15:00
Irish Womens Premier Division - Week 11
Shamrock Rovers v Athlone Town
ST: 16:00
Finnish Veikkausliiga - Week 13
FC Lahti v Ilves Tampere
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 11
Peamount United v Sligo Rovers
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 11
Galway United v Treaty United
ST: 17:00
Kazakhstan Premier League - Week 13
Ordabasy v FK Kaisar
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 11
Wexford Youths v Cork City
ST: 18:00
Irish Womens Premier Division - Week 11
DLR Waves v Bohemians
ST: 19:35

Sunday, 30th June

Swedish Damallsvenskan - Week 14
Brommapojkarna v Djurgården
ST: 12:00
Swedish Superettan - Week 14
Landskrona v Ostersund
ST: 12:00
Kazakhstan Premier League - Week 13
Yelimay Semey v Zhetysu
ST: 13:00
Finnish Veikkausliiga - Week 13
IFK Mariehamn v HJK Helsinki
ST: 14:00
Finnish Veikkausliiga - Week 13
Gnistan v Ekenäs IF
ST: 14:00
Norwegian Eliteserien - Week 12
Viking v Rosenborg
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 14
Linköping v Växjö
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 14
BK Häcken v Kristianstad
ST: 14:00
Swedish Damallsvenskan - Week 14
Vittsjö v Orebro
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 14
Trelleborg v Oster
ST: 14:00
Swedish Superettan - Week 14
Orgryte v Skövde AIK
ST: 14:00
Kazakhstan Premier League - Week 13
Aktobe v Tobol
ST: 15:00
Swedish Damallsvenskan - Week 14
Rosengård v Trelleborg
ST: 16:00

Monday, 1st July

Kazakhstan Premier League - Week 13
Arys v Atyrau
ST: 17:00

Thursday, 4th July

Irish First Division - Week 23
U.C.D. v Athlone Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 23
Wexford Youths v Cork City
ST: 19:45
Irish First Division - Week 23
Finn Harps v Kerry
ST: 19:45
Irish First Division - Week 23
Treaty United v Cobh Ramblers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 23
Bray Wanderers v Longford Town
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 23
Sligo Rovers v Derry City
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 23
Galway United v Bohemians
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 23
Waterford v St Patrick's Athletic
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 23
Drogheda United v Shelbourne
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 23
Shamrock Rovers v Dundalk
ST: 20:00

Saturday, 6th July

Irish Womens Premier Division - Week 12
Shelbourne v Wexford Youths
ST: 14:00
Irish Womens Premier Division - Week 12
DLR Waves v Athlone Town
ST: 15:00
Irish Womens Premier Division - Week 12
Bohemians v Galway United
ST: 15:00
Irish Womens Premier Division - Week 12
Peamount United v Cork City
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 12
Treaty United v Shamrock Rovers
ST: 17:00

Friday, 12th July

Irish First Division - Week 24
Wexford Youths v Cobh Ramblers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 24
U.C.D. v Treaty United
ST: 19:45
Irish First Division - Week 24
Kerry v Bray Wanderers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 24
Athlone Town v Longford Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 12
Cork City v Finn Harps
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 24
Galway United v Waterford
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 24
Dundalk v Drogheda United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 24
Bohemians v Sligo Rovers
ST: 19:45

Friday, 26th July

Irish First Division - Week 25
Treaty United v Finn Harps
ST: 19:45
Irish First Division - Week 25
Cork City v Kerry
ST: 19:45
Irish First Division - Week 25
Cobh Ramblers v Athlone Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 25
Bray Wanderers v Wexford Youths
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 25
Drogheda United v Waterford
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 25
Bohemians v Dundalk
ST: 19:45

Saturday, 27th July

Irish Womens Premier Division - Week 14
Shelbourne v DLR Waves
ST: 14:00
Irish Womens Premier Division - Week 14
Bohemians v Sligo Rovers
ST: 15:00
Irish Womens Premier Division - Week 14
Shamrock Rovers v Cork City
ST: 16:00
Irish Womens Premier Division - Week 14
Treaty United v Wexford Youths
ST: 17:00
Irish Womens Premier Division - Week 14
Peamount United v Athlone Town
ST: 17:00
Irish First Division - Week 25
Longford Town v U.C.D.
ST: 19:30
Irish Premier Division - Week 25
Sligo Rovers v Galway United
ST: 19:45

Friday, 2nd August

German 2. Bundesliga - Week 1 - Season Opener
** T.B.D. **
ST: 19:30
Irish First Division - Week 26
U.C.D. v Wexford Youths
ST: 19:45
Irish First Division - Week 26
Treaty United v Cork City
ST: 19:45
Irish First Division - Week 26
Finn Harps v Bray Wanderers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 26
Cobh Ramblers v Longford Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 26
Athlone Town v Kerry
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 26
Drogheda United v Bohemians
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 26
St Patrick's Athletic v Sligo Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 26
Dundalk v Galway United
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 26
Waterford v Shamrock Rovers
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 26
Shelbourne v Derry City
ST: 19:45

Wednesday, 7th August

Irish Premier Division - Week 3
Shamrock Rovers v Drogheda United
ST: 20:00

Friday, 9th August

Irish First Division - Week 27
Wexford Youths v Finn Harps
ST: 19:45
Irish First Division - Week 27
Kerry v Cobh Ramblers
ST: 19:45
Irish First Division - Week 27
Cork City v Athlone Town
ST: 19:45
Irish First Division - Week 27
Bray Wanderers v U.C.D.
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 27
Galway United v St Patrick's Athletic
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 27
Derry City v Dundalk
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 27
Bohemians v Waterford
ST: 19:45
Irish Premier Division - Week 27
Shamrock Rovers v Drogheda United
ST: 20:00